Obtažené džínsy a poševní potíže

Obtažené džínsy se staly velmi módní. Je však třeba si uvědomit, že časté nošení legín, silně obtažených kalhotek nebo džínsů může vyvolávat poševní potíže.

Tření

Obtažené oblečení těsně přiléhá k pokožce a vyvolává tření. To může vést k odřeninám a poškození tkáně. Intimní partie začínají v takovém případě svědit nebo bolet. To však není všechno.

Trvalé tření vyvolává zvýšení teploty v intimních partiích. Pokud nosíte oděvy nebo prádlo vyrobené ze syntetických materiálů nebo hygienickou vložku, kůže nedýchá a průtok vzduchu je silně omezený. Zvyšuje se pocení a snižuje množství dodávaného kyslíku. Fyziologické tekutiny, např. pot nebo výtok, jsou v kontaktu s pokožkou a dále ji dráždí.

Mohou obtažené džínsy vyvolat podráždění?

V teplých vlhkých místech s omezeným průtokem vzduchu panují dokonalé podmínky pro vývoj nepřátelských bakterií a kvasinek, což zvyšuje riziko infekce. V případě narušení tkáně v důsledku tření je riziko podráždění způsobeného nepřátelskými mikroby větší. Přes poškozenou ochrannou vrstvu mohou mikroorganismy proniknout do hlubších vrstev.

Stačí omezit nošení obtažených kalhot a kalhotek. Nenoste je každý den. Můžete chránit zdraví svých intimních partií a současně se radovat z moderního oblečení. Zvolte model a velikost, která pro vás bude vhodná. Dokonce i v případě, kdy mají vytoužené kalhoty přiléhat k tělu, neměly by omezovat průtok vzduchu. Vyhýbejte se syntetickým materiálům (to se týká zejména prádla) a vyměňujte hygienické vložky, menstruační vložky a tampóny každé 3–4 hodiny.


"V teplých vlhkých místech s omezeným průtokem vzduchu panují dokonalé podmínky pro vývoj nepřátelských bakterií a kvasinek, což zvyšuje riziko infekce."