Jak se v létě vyhnout intimním potížím?

V létě jsou pohlavní orgány citlivější na poškození než obvykle. Potíže mohou kromě jiného vyvolat teplo, pot, cestování, plavání. Níže uvádíme doporučení, jak dbát o intimní partie v létě.

  • Pokud vedete sedavý životní styl (mnohahodinová práce u psacího stolu, dlouhé přejezdy) nebo plánujete dalekou cestu, pamatujte na to, že dlouhodobé sezení způsobuje nejen bolest zad a ramen. Může rovněž zvýšit riziko výskytu mykotické infekce. Při dlouhém sezení se intimní partie zahřívají, snižuje se průtok vzduchu a zvyšuje se vlhkost. Tmavá, vlhká místa s nedostatečným průtokem vzduchu jsou dokonalým prostředím pro vývoj mikrobů a vznik infekce.
  • Počasí v letních měsících jen zvyšuje škodlivé působení těsného oblečení. Tření, teplo a vlhkost způsobené nošením těsných džínsů a kalhotek mohou vyvolat podráždění a zvýšení rizika mykózy. Pot v kontaktu s kůží tento stav zhoršuje. Pokud nechcete přestat nosit těsné oblečení, snažte se je alespoň nenosit každý den. Vybírejte si prádlo a oděvy z přírodních materiálů, aby mohla vaše pokožka dýchat.
  • V létě odstraňujeme častěji než v zimě nežádoucí ochlupení, což může vést k podráždění jemné pokožky v intimních partiích. Lze tomu předejít prováděním depilace každý druhý den, což pokožce umožní regeneraci. Před holením nebo depilací zvlhčit pokožku přírodními přípravky.
  • Před stykem se snažte zajistit ochranu před infekcí nebo nákazou pohlavně přenosnými chorobami. Nezapomínejte na lubrikaci. Díky vhodnému zvlhčení pochvy bude sex bezbolestný a příjemný. Pokud máte problémy s přirozenou lubrikací, použijte podpůrné preparáty. Lubrikanty umožní bezbolestný pohlavní styk. Poševní zvlhčení představuje řešení s dlouhodobou účinností, pokud pociťujete nepohodlí (tření) při fyzickém cvičení nebo procházkách.
  • Jedete na prázdniny a chcete ušetřit místo v kufru? Některou kosmetiku můžete nechat doma, ale nevzít si přírodní gel pro intimní hygienu a nahradit ho běžným mýdlem není dobrý nápad. Silné mycí přípravky poškozují povrchové vrstvy jemné kůže v intimních partiích, narušují pH a vyvolávají podráždění. Lepší je použít samotnou vodu nebo si s sebou vzít přírodní a jemný přípravek obsahující jemné mycí složky s pH vhodným pro intimní partie.
  • Během cesty používejte jemné ubrousky pro intimní hygienu, které jsou biologicky rozložitelné. Zajistí vám svěžest dokonce i v případě nemožnosti použití sprchy.